Kaliskie Towarzystwo Kolarskie - Szkółka Kolarska Opatówek


Od 2014 r. kiedy to powołano do życia Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa, kaliski klub aktywnie włączył się do uczestnictwa w nim, powołując w tym samym roku dwie szkółki kolarskie: w Opatówku i Kaliszu.

Szkoleniem zawodników szkółki kolarskiej w Opatówku od samego początku jej istnienia, zajmuje się instruktor kolarstwa Daniel Kupczyk. Jest to były zawodnik kaliskiego klubu, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie tak niezbędne w tego rodzaju pracy. W szkółce kolarskiej trenować mogą dzieci, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, z klas 4-6 szkół podstawowych, nie posiadające jeszcze licencji zawodniczej. Zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu po ok.1,5-2 godz.

Cel jaki od początku niezmiennie przyświeca KTK to zachęcenie do uprawiania kolarstwa oraz do samej aktywności fizycznej, jak największą ilość dzieci. W dzisiejszym świecie zawładniętym przez media - telewizję i internet -  bardzo istotne jest dbanie o aktywność fizyczną. Kaliskie Towarzystwo Kolarskie - Szkółka Opatówek z powodzeniem wpisuje się w idee ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki ''Stop zwolnieniom z WF'', której celem jest zwiększanie uczestnictwa dzieci i młodzieży w sporcie.

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie

Wał Matejki 2

62 - 800 Kalisz

tel. 692 492 195, 606 724 192

email: ktk.kalisz@wp.pl

W sezonie 2023 kaliscy zawodnicy zdobyli 34 medale rangi Mistrzostw Polski i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie szosowym i torowym. Spośród wielu wartościowych wyników widocznibyli niewątpliwie Marceli Pera, który oprócz zdobycia 6 medali zwyciężył w Międzynarodowym Wyścigu Juniorów ,, O Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza”, mającym kategorię UCI oraz Wiktora Gałdyna, zdobywcę ośmiu krążków mistrzostw Polski. Warto wspomnieć, że zarówno Marceli Pera i Wiktor Gałdyn  reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata Junioróww kolarstwie torowym, które odbyły się w kolumbijskim Cali, zajmując 7 miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie i 10 miejsce w wyścigu madison. Ponadto w szosowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Glasgow 24. miejsce zajął Patryk Goszczurny, a w torowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Anadii, finiszował na 2. miejscuw wyścigu punktowym, zdobywając srebrny medal oraz 5.w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Na tychże mistrzostwach tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowali się w sprincie drużynowym Joachim Adamcio i Kacper Kwiatek. Ten drugi dodatkowo był 5. w keirinie i 10. w sprincie indywidualnym.

W minionym roku kolarze KTK Kalisz wywalczyli łącznie w Systemie Sportu Młodzieżowego257, 88 punktów, co spowodowało, że KTK Kalisz zostało najwyżej sklasyfikowanym klubem sportowym w naszym mieście, 11. w województwie  i 86. w Polsce spośród wszystkich dyscyplin sportu.

Taki dorobek punktowy tradycyjnie przekłada się na środki finansowe, pozwalające na zapewnienie kolarzom dobrych warunków przygotowań i udziału w zawodach.W sezonie 2023 startowali oni w ponad 65 wyścigach i zawodach kolarskich, 200 razy stojąc na podium, w tym 60 na jego najwyższym stopniu.

 
Kalendarz wydarzeń

lipiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 [ 28 ]
29 30 31        
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek