Koło Gospodyń Wiejskich


Gmina Opatówek może poszczycić się faktem, że na jej terenie funkcjonuje siedem Kół Gospodyń Wiejskich. Część z kół prowadzona jest od wielu już lat, przez kolejne pokolenia mieszkańców, inne działają zaledwie od lat kilku. Jednak wszystkie łączy jedno - dbałość o pielęgnowanie lokalnych tradycji i kultury.

Działalność Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Opatówek znana jest wszystkim. Panie zrzeszone w tych organizacjach aktywnie kształtują wiejską przestrzeń publiczną, czyniąc ją zintegrowaną oraz otwartą na nowe pomysły i wyzwania, co powoduje, że współczesne wsie tętnią życiem. Koła Gospodyń Wiejskich są inicjatorkami wydarzeń i spotkań w swoich wsiach, to dzięki nim mieszkańcy chętnie spotykają się, biorą udział w wyjazdach, szkoleniach czy też innych aktywnościach. Koła Gospodyń Wiejskich nawiązują do lokalnej tradycji przede wszystkim w działalności kulinarnej i artystycznej. Od wielu już lat angażują się w wydarzenia gminne oraz powiatowe organizując m.in. stoiska z miejscowymi wyrobami i produktami. Niektóre Panie są też członkiniami zespołu ludowego, wiele z nich poszczycić się może także wyjątkowymi wyrobami rękodzielniczymi. KGW współpracują z organizacjami pozarządowymi ze swojej okolicy, mowa tu m.in. o Ochotniczych Strażach Pożarnych, Orkiestrach Dętych oraz pozostałych stowarzyszeniach i fundacjach. Członkowie KGW aktywnie biorą udział w różnorodnych konkursach i projektach, zdobywając przy tym liczne nagrody i podziękowania. Dzięki czemu w znaczący sposób przyczyniają się do promocji gminy Opatówek w regionie. Nie bez znaczenia pozostaje udział Kół Gospodyń Wiejskich w licznych akcjach charytatywnych i pomocowych. Fakt, że lokalna społeczność chętnie się wspiera i w razie potrzeby niesie pomoc, jest niezwykle istotny i bardzo budujący.

Działalność Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Opatówek z całą pewnością zasługuje na docenienie i wyróżnienie. Mamy nadzieję, że ich aktywność w kolejnych latach nie zmieni się, a koła będą dalej rozwijać się.

Koło Gospodyń Wiejskich w Michałowie Drugim
Rok założenia: 1960
Liczba członkiń: 25

Koło Gospodyń Wiejskich w Chełmcach
Reaktywowane w 1995 r.
Liczba członkiń: 25

Koło Gospodyń Wiejskich w Rajsku
Rok założenia: 1970
Liczba członkiń: 34

Koło Gospodyń Wiejskich w Opatówku
Rok założenia: ok. 1981
Liczba członkiń: 32


Koło Gospodyń Wiejskich w Porwitach
Reaktywowane w 2018 r.
Liczba członkiń: 15

Koło Gospodyń Wiejskich w Cieni Pierwszej
Rok założenia: 2019
Liczba członkiń: 23

Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie
Rok założenia: 2019
Liczba członków: 78

Kalendarz wydarzeń

lipiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 [ 28 ]
29 30 31        
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek